Naši obchodní partneri
AquaCity.jpg
Exisport.jpg
Exisport-zdravsie-Slovensko.jpg
Hotel-Kukucka.jpg
Humno.jpg
MAX.png
Nestville.png
Peugeot.jpg
Rodeny-slovak.jpg
SuperDRIVE.jpg
AquaCity.jpg
Exisport.jpg
Exisport-zdravsie-Slovensko.jpg
Hotel-Kukucka.jpg
Humno.jpg
MAX.png
Nestville.png
Peugeot.jpg
Rodeny-slovak.jpg
SuperDRIVE.jpg
Aktuálne máme dostnupné na eshope len niektoré produkty. Za pochopenie vopred ďakujeme.
Acylpyrin +C, šumivé tablety 12ks

Acylpyrin +C, šumivé tablety 12ks

Na zníženie horúčky a zmiernenie bolesti pri chrípke a prechladnutí.

Vaša cena:
2,76€ s DPH

Cena pre členov:
2,62€ s DPH

Bežná cena v lekárni:
3,17€ s DPH
Kód: 3012
Dostupnosť: Nie je skladom
ŠUKL: 45217
Výrobca: Herbacos Recordati
Súvisiace produkty

ACYLPYRIN + C patrí do skupiny liekov nazývaných analgetiká antipyretiká. Liečivo kyselina acetylsalicylová (ASA) uľavuje od bolesti a znižuje horúčku. Kyselina askorbová podporuje obranné reakcie organizmu a urýchľuje prekonanie chrípkových ochorení. Liek sa používa na zníženie horúčky a zmiernenie bolesti pri chrípke a prechladnutí. Môže sa tiež použiť na liečbu miernej a strednej bolesti (napr. bolesti hlavy, zubov, bolesti chrbta, menštruačnej bolesti). Liek môžu užívať bez odporúčania lekára dospelí a mladiství od 16 rokov.
Deti od 9 rokov a mladiství do 16 rokov môžu užívať kyselinu acetylsalicylovú len na základe odporúčania lekára.

Liek sa obvykle užíva u dospelých a mladistvých od 16 rokov v jednotlivej dávke 1 šumivá tableta. Dávka sa môže podľa potreby podať opakovane v 4-hodinových intervaloch. Maximálna denná dávka je 6 tabliet. Liek sa má užívať po jedle. Tablety sa nechajú rozpustiť v pohári čistej vody a vzniknutý roztok sa hneď vypije. Nepiť alkohol.

Liek sa nesmie užívať v treťom trimestri gravidity.Pri ojedinelom užití nebýva nevyhnutné prerušiť dojčenie ale vo vyšších dávkach alebo pravidelnom užívaní sa má dojčenie prerušiť.Liek nesmú užívať deti a mladiství do 16 rokov pri súčasne prebiehajúcom horúčkovitom ochorení.Po výslovnom odporúčaní lekárom je možné podávať liek i deťom od 9 rokov, ale iba ako analgetikum a nie v priebehu horúčkovitého ochorenia, kedy je vyššie riziko rozvoja Reyovho syndrómu.